Klienci BIZNESOWI

SPECJALIZACJE

Prawo nieruchomości

Działająca w Katowicach kancelaria – Marta Krajewska – specjalizuje się w różnych dziedzinach, w tym również w prawie nieruchomości. Oferuję Klientom kompleksową pomoc w rozwiązywaniu rozmaitych problemów prawnych dotyczących budynków i gruntów. Każdy przedstawiony mi przypadek poddaję szczegółowej analizie, szukając właściwego wyjścia z danej sytuacji. Jako adwokat z kilkuletnim doświadczeniem zawodowym doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że przepisy prawne ulegają ciągłym modyfikacjom i nowelizacjom. Dlatego na bieżąco aktualizuję stan swojej wiedzy, poszerzając ją zarówno o treść aktualnych przepisów z zakresu prawa nieruchomości, jak i wydawane w tego typu sprawach orzecznictwo.

Prawo nieruchomości – zakres usług

W ramach świadczonych przeze mnie usług podejmuję się kompleksowego doradztwa na rzecz prywatnych Klientów, a także przedsiębiorców oraz wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych. Udzielam profesjonalnych porad w zakresie sprzedawania i kupowania nieruchomości, ich wynajmowania bądź dzierżawy, jak również ustanawiania na nich określonych obciążeń (np. hipoteki). Na zlecenie Klienta przeprowadzam analizę stanu prawnego danego budynku lub gruntu, weryfikując w tym celu zapisy widniejące w księgach wieczystych. W razie potrzeby podejmuję się uporządkowania wspomnianych kwestii. Osoby zgłaszające się do mnie z prośbą o pomoc prawną wspomagam także w załatwianiu różnych formalności związanych ze zwrotem wywłaszczonych dóbr, ustaleniem bądź zniesieniem współwłasności obiektu albo jego podziału. Reprezentuję ich interesy w sprawach o zasiedzenie. W mojej gestii leży też wszczęcie i przeprowadzenie procedur dotyczących uzyskania warunków zabudowy.

W zależności od okoliczności działam w imieniu właścicieli budynków albo ich lokatorów lub dzierżawców. Pośredniczę w sporach pomiędzy obiema stronami, dążąc do wypracowania kompromisu. W razie potrzeby podejmuję kompleksową współpracę z geodetami, doradcami podatkowymi, notariuszami oraz pośrednikami w obrocie nieruchomości.


FORMULARZ KONTAKTOWY

Dokumenty do pobrania:


© 2021 | Adwokat Marta Krajewska | Prawnik Śląsk - krajewska.info